W dniach 20-22.04.2017 ponad 40 uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych Nysie uczestniczyło w wycieczce, której głównym celem było zwiedzanie Budapesztu i zapoznanie się z największymi atrakcjami turystycznymi stolicy Węgier.

W pierwszym dniu wycieczki „zahaczyliśmy„ o stolicę Słowacji Bratysławę – zwiedziliśmy Zamek oraz bratysławską starówkę, a następnie udaliśmy się w dalszą drogę – w planie rejs po Dunaju, który zrobił na nas niesamowite wrażenie. Kolejny dzień to całodniowy pobyt w Budapeszcie przedpołudnie na budańskim wzgórzu, a popołudnie w Peszcie. Chętni mogli przejechać 1 stację najstarszym w Europie metrem. Trzeci dzień z kolei to pobyt w miasteczku na zakolu Dunaju – Sentendre – zwiedzanie Muzeum Marcepana, a następnie udział w pokazie walk rycerskich w Wyszehradzie.

Wycieczka była bardzo atrakcyjna i wszystkim się podobała. Na pewno każdy będzie ją długo pamiętał, już nie możemy doczekać się kolejnej. 

Kierownikiem wycieczki była Pani Maroszek Barbara.