W piątkowe popołudnie (13.01.2017 r.) grupa 31 uczniów (klasy 2H, 2ML, 3H, 3P1, 3L, 3M) Zespołu Szkół Ekonomicznych w Nysie wraz z nauczycielkami: p. Barbarą  Andrasz, p. Anetą Małejki, p. Agnieszką Hoffman i p. Joanną Pydych wybrała się do Teatru „Komedia” 

we Wrocławiu.

Celem naszej podróży był spektakl zatytułowany „Pomoc domowa”.

Jest to przezabawna komedia Marca Camolettiego w znakomitej adaptacji Bartosza Wierzbięty, przetłumaczona przez niego po sukcesie sztuki „Boeing Boeing”. Ten błyskotliwy tłumacz postanowił postać Nadii z „Boeing Boeing” przenieść w nowe realia i w inne życiowe sytuacje.

I tym razem akcja spektaklu rozgrywa się w domu Maxa i Joli prowadzonym przez obdarzoną ciętym i inteligentnym dowcipem pomoc domową. Małżeństwo, zdrada, chęć przeżycia miłosnej przygody,  doświadczenie i młodość, ciągle zaskakujące widza sytuacje życiowe, duża ilość trzaskających drzwi i znakomicie przetłumaczone dialogi, gwarantują tej sztuce podobny sukces, jaki odniósł ulubiony przez widzów „Boeing Boeing”.

Uczniowie wyszli z teatru zachwyceni, rozbawieni i z nadzieją, że w tym roku szkolnym uda nam się jeszcze raz spędzić w ten sposób piątkowy wieczór. A swoją drogą… dla nas piątek 13 – tego okazał się wyjątkowo szczęśliwy. Cały wieczór zaśmiewaliśmy się do łez!

 

Informacje o spektaklu i foto pobrane ze strony: https://www.teatrkomedia.com/przedstawienia/pomoc-domowa

 

 foto-pomoc