UROCZYSTE OBCHODY 77 ROCZNICY WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ I DNIA WETERANA

 

Dnia 6 września 2016 r. o godz. 12:00 pod pomnikiem „Patriotom polskim” odbyły się uroczyste OBCHODY 77 ROCZNICY WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ I DNIA WETERANA zorganizowane przez Burmistrza Nysy p. Kordiana Kolbiarza i Starostę Nyskiego p. Czesława Biłobrana.

Uroczystość rozpoczęliśmy od wspólnego odśpiewania hymnu państwowego, a następnie wysłuchaliśmy przemówień okolicznościowych. W imieniu Burmistrza Nysy głos zabrał Wiceburmistrz p. Piotr Bobak, a historię tego najbardziej krwawego konfliktu zbrojnego w dziejach ludzkości przedstawił nam Prezes Wojewódzkiego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych p. Stefan Szelka.

Po wystąpieniach wręczono odznaczenia i wyróżnienia dla osób, które na co dzień zajmują się krzewieniem postaw patriotycznych w środowisku lokalnym. Delegacje różnych środowisk  złożyły również wieńce i kwiaty pod pomnikiem oddającym cześć pamięci obywateli polskich, którzy walczyli i ginęli w imię wolności Ojczyzny. Ostatnim punktem programu obchodów było wysłuchanie „Roty” Marii Konopnickiej.

Wśród uczestników obchodów byli kombatanci, przedstawiciele władz, służb mundurowych, szkół oraz mieszkańcy Nysy. Naszą szkołę godnie reprezentował poczet sztandarowy w składzie:

Raffi Grigoryan (kl. 2ML) , Kamila Kościuk (kl. 2P2), Wiktoria Włoch (kl.2P2) wraz z opiekunem Samorządu Uczniowskiego p. Joanną Pydych.

 

opracowały: Agnieszka Hoffman i Joanna Pydych