16 czerwca w Zespole Szkół Ekonomicznych już po raz kolejny odbył się Dzień Bezpieczeństwa .

Uczniowie mieli możliwość spotkania się z naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nysie podinsp. Tadeuszem Dunatem oraz rzecznikiem prasowym policji, funkcjonariuszem Wydziału Ruchu Drogowego asp. Rafałem Wandzlem.

Tematem spotkania było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Podczas prezentacji młodzież miała okazję poznać najczęstsze przyczyny wypadków drogowych, dowiedzieć się, jak ich unikać, obejrzeć zdjęcia i filmy ukazujące wypadki drogowe z powiatu nyskiego.

Z kolei na Kąpielisku Miejskim, dzięki uprzejmości Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Opolu , uczniowie naszej szkoły mieli możliwość skorzystania z ćwiczeń na symulatorze zderzeń i symulatorze dachowania. Nad wszystkimi ćwiczeniami czuwał instruktor WORD Opole pan Dominik Grabowski .Wielu z pewnością nie zdawało sobie do tej pory sprawy, jak ważne jest poprawne zapięcie pasów i jak ogromna jest siła uderzenia już przy 10 km/h.

Mamy nadzieję, że spotkania z funkcjonariuszami KPP w Nysie oraz z instruktorem WORD przyczynią się do większej odpowiedzialności młodych kierowców ( obecnych i przyszłych) a podczas zbliżających się wakacji ( ale nie tylko) zaowocują zwiększoną ostrożnością podczas jazdy i rozsądkiem.

Dziękujemy raz jeszcze Komendzie Powiatowej Policji w Nysie, Wojewódzkiemu Ośrodkowi Ruchu Drogowego w Opolu oraz Nyskiemu Ośrodkowi Rekreacji za życzliwość i zaangażowanie w przygotowanie Dnia Bezpieczeństwa.

Organizatorzy :
nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa- Paweł Szatanik oraz wicedyrektor Barbara Andrasz.

BEZPIECZNYCH WAKACJI