W dniu 30.05.2016r. klasy drugie o specjalności  policyjno-prawnej brały udział w jednodniowym obozie sprawnościowym w malowniczych okolicach  Srebrnej Góry oraz Barda.

W poniedziałkowy poranek, po dotarciu na parking Srebrnogórskiej Twierdzy, podzieleni na grupy rozpoczęliśmy zajęcia. Zjazd na linie z wiaduktu z wysokości 30 m był dużym wyzwaniem, dostarczył wielu emocji oraz był okazją do przezwyciężenia własnych lęków.

Drugim punktem programu w tej tajemniczej miejscowości, było zwiedzanie Fortu Ostróg. Wysłuchaliśmy ciekawej historii Twierdzy Srebrnogórskiej, oraz obejrzeliśmy szereg interesujących wystaw w kazamatach.

Upieczone kiełbaski na ognisku w Ławicy pozwoliły nam zregenerować siły na dalszą równie intensywną część dnia. We wspomnianej Ławicy rozpoczęliśmy spływ na Nysie Kłodzkiej. Po zwodowaniu pontonów wyruszyliśmy w piętnastokilometrową wyprawę. Przez ponad trzy godziny płynęliśmy w dziesięciu pontonach malowniczym Przełomem Bardzkim podziwiając niezapomniane krajobrazy, ale również mocno pracując pagajami.

 Bogaty program obozu był zapewne dla niektórych męczący, ale dostarczył wielu wrażeń. Wszyscy uczestnicy stanęli na wysokości zadania. Wychowawcy i opiekunowie również, biorąc aktywny udział w zajęciach. Realizację naszych celów umożliwiła nam wyjątkowa pogoda.

W poniedziałkowy wieczór  z uśmiechami na twarzach zameldowaliśmy się na nyskim rynku.

Obóz przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego.

Opracowała:

Monika Chudzińska