Szkolne Koło PCK po raz ósmy przyłączyło się do akcji Żonkil, której celem jest pozyskanie funduszy na
potrzeby Hospicjum w Nysie.

Wolontariusze uczestniczyli w zbiórce pieniędzy na terenie Nysy w sobotę 16 kwietnia i niedzielę 17 kwietnia 2016r.

W tym roku do akcji zgłosiło się 17 wolontariuszy: Anna Gromala i Sylwia Przybylska z kl. 2P2, Joanna Worek i Lidia Konopek z kl. 4H2, Angelika Owczarz z kl. 3P2, Natalia Nawrocka i Oliwia Głąbik z kl. 1ML, Angelika Sołtys, Weronika Strześniewska, Nikola Bodziony, Daria Kubicka, Joanna Strugała i Magdalena Dybek z kl. 1H, Daniel Hreciński z kl. 1P2 oraz Daria Błachut, Daria Furca i Roksana Kubów z kl. 3P1.

Po zbiórce tradycyjnie odbył się ulicami miasta „Marsz Nadziei”.

Opiekę nad wolontariuszami pełniła Małgorzata Ilich – opiekun SK PCK. 

Przygotowała: Małgorzata Ilich