IV MISTRZOSTWA ŚLĄSKA SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

O PROFILU WOJSKOWYM

 

Dnia 18 marca 2016r. reprezentacja naszej  szkoły wzięła udział w zawodach dla klas wojskowych zorganizowanych przez Zespół Szkół w Tułowicach.

Patronat nad zawodami sprawowali m.in.: Ministerstwo Obrony Narodowej RP, Komendant WKU w Opolu, Marszałek Województwa Opolskiego.

Na zaproszenie organizatorów odpowiedziało dziewięć szkół z województwa opolskiego: Olesna, Dobrodzienia, Strzelec Opolskich, Prudnika, Tułowic, Chróściny Opolskiej, Gogolina, Prószkowa, Nysy oraz jedna w województwa śląskiego: z Rudy Śląskiej.

Startująca w mistrzostwach młodzież reprezentowała  nie tylko  klasy wojskowe, ale również  policyjne (Prószków, Nysa), czy pożarnicze (Strzelce Op.).

Każdy uczestnik dziesięcioosobowej drużyny startował w trzech konkurencjach: sprawnościowym   torze przeszkód, strzelaniu z wiatrówki (odległość 15 m. z postawy stojąc) oraz  pływaniu (50 m. stylem dowolnym) i zdobywał punkty do klasyfikacji drużynowej.

Po podsumowaniu wszystkich wyników nasza szkoła, która debiutowała w tej imprezie zajęła  VI miejsce.

Podczas zawodów wyłoniono również najlepszych zawodników z poszczególnych konkurencji.       

W sprawnościowym torze przeszkód II miejsce na 100 startujących zajął Dawid Kumorek z klasy  III p2.

Skład drużyny: Gawor  Kornelia (klasa I P1), Kumorek Dawid, Myśliwiec Dawid, Czenczek Michał (klasa III P2), Abram Paweł, Sąsiada Dawid ( klasa III P1), Raczyński Przemysław (klasa II P2), Łącki Dominik, Dąbrowski Adrian, Owcarz Dawid (klasa I P2). Opiekunowie: Zenon Chudziński, Przemysław Kaczmarczyk.

Zmęczeni, ale usatysfakcjonowani uczestnicy zawodów późnym popołudniem wrócili do Nysy.

 

Zenon Chudziński