W dniach 11-12.03 br. uczniowie z naszej szkoły
uczestniczyli w wycieczce turystyczno- krajoznawczej do Berlina. W programie było przewidzianych wiele atrakcji: 8 godzinny pobyt na Tropikalnej wyspie, zwiedzanie stolicy Niemiec oraz pobyt na największych targach turystycznych na świecie, czyli ITB Berlin.

Kierownikiem wyjazdu była Pani Barbara Maroszek, która wspólnie z Biurem Podróży Podzamcze zorganizowała wyjazd. Biuro zadbało w 100% o wszystkie świadczenia oraz zapewniło fantastyczną
obsługę tzw. załogę G. Pilotkę Panią Emilkę oraz kierowców Panów Przemka i Grzegorza. Opiekunami wycieczki były także Panie Eliza Oszytko-Woźny i Joanna Koziar, a wśród uczestników przeważali
uczniowie klasy hotelarskiej 1H, uczennice 1P2 oraz uczniowie gimnazjum nr 1 i ZST w Nysie.

Ale zacznijmy od początku:
Nocny przejazd na tropikalną wyspę, a tam ponad 30ºC, morze północne, laguna, zjeżdżalnie i … atrakcji co nie miara, można było: odpocząć, wyspać się na leżakach, popływać, pospacerować po lesie, polatać balonem, a przede wszystkim poczuć lato w środku zimy.
Po tropikalnej wyspie, która zrobiła na nas ogromne wrażenie udaliśmy się na podbój Berlina: Reichstag, Brama Brandenburska, przejście najbogatszą ulicą miasta Aleją Unter den Linden, przy której umiejscowione są najważniejsze zabytki oraz najlepsze salony firm motoryzacyjnych. Oczywiście, jako hotelarze zwracaliśmy uwagę na hotele: Adlon, The Ritz-Carlton, Raddison Blu, w którym mieliśmy możliwość podziwiania windy otoczonej akwarium, Alexanderplatz, miejsce przebiegu Muru Berlińskiego- Check Point Charlie oraz Sony Center am Potsdamer Platz.

Nie było by wycieczki, gdyby nie było zakupów. Wstąpiliśmy na chwilkę do jednej z najlepszych galerii berlińskich- oczywiście niektóre dziewczyny wyszły obładowane torbami z ciuchami. Po pełnym wrażeń dniu udaliśmy się do naszego hotelu Tulip Inn.

Kolejny dzień naszej wycieczki rozpoczęliśmy od zwiedzania dzielnicy Zoologischer Garten,
Europa Center, gdzie podziwialiśmy zegar wodny, następnie udaliśmy się pod pałac Charlottenburg, aby zrobić pamiątkowe zdjęcie i stamtąd wyruszaliśmy na podbój świata, czyli 50 Międzynarodowe Targi
Turystyczne ITB Berlin.
           W targach wzięło udział ok. 180 krajów z całego świata z 11 tysiącami wystawców. Uczniowie w czasie pobytu na targach mieli okazję doskonalić znajomość języków obcych oraz obejrzeć najpiękniejsze i najciekawsze wystawy, mogli poznać kulturę różnych krajów.
Wszyscy wyszli z nich bardzo zadowoleni. Każdy mógł znaleźć „coś dla siebie”, niosąc ze sobą pełne torby gadżetów oraz ciekawych informacji o konkretnych regionach.

A jak było? Zapraszamy do galerii zdjęć
.
Informacja: B. Maroszek