V miejsce dla drużyny i II miejsce dla opiekuna na

I Mistrzostwach Pierwszej Pomocy o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Medycznych w
Brzegu

 

W sobotę 5 marca 2016r. odbyły się I Mistrzostwa Pierwszej Pomocy o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Medycznych w Brzegu. W zawodach udział wzięło 9 szkół z województwa opolskiego: Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w
Grodkowie, II Liceum Ogólnokształcące w Brzegu, I Liceum Ogólnokształcące w Brzegu, Zespół Szkół Ekonomicznych w Nysie, Zespół Szkół Ekonomicznych w Opolu,
Zespół Szkół Ekonomicznych w Brzegu, Zespół Szkół Elektrycznych w Opolu, Publiczne Liceum Ogólnokształcące Zespół Szkół im. Bolesława Chrobrego w Niemodlinie, Liceum Ogólnokształcące w Grodkowie.

Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą oraz umiejętnościami w 5 zadaniach praktycznych i teście z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Test pisali także opiekunowie drużyn, zdobyte przez nich punkty liczyły się do ogólnej punktacji drużyny, a trzy najlepsze osoby były nagrodzone pucharem.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Aleksandra Muszelik (kapitan drużyny) z kl.3P1, Klaudia Zygoń i Ewelina Szelwach z kl.4ET oraz Monika Lach z kl.IP2.
Dziewczyny zajęły  V miejsce, a opiekun drużyny Małgorzata Ilich II miejsce. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i drobne upominki, a zdobywcy trzech pierwszych miejsc nagrody rzeczowe.

            
Przygotowała: Małgorzata Ilich