Relacja oraz zdjęcia z wyjazdu na Mistrzostwa Świata Kobiet w Petanque do Tajlandii.

Uczennica naszej szkoły Patrycja Rypień wraz ze swoją drużyną w dniach od 28.10 do 08.11 przebywała w stolicy Tajlandii – Bangkoku , gdzie udała się na Mistrzostwa Świata Kobiet w Petanque[1].

Przepustką do takiego wyjazdu było ubiegłoroczne zdobycie Mistrzostwa Polski Kobiet.

Pierwsze dni pobytu Panie przeznaczyły na zwiedzanie Bangkoku oraz znajdujących się tam świątyń , ale nie zapomniały o codziennych treningach przed zawodami.

 Wspomniane zawody zaczynały się 04.11 powitalną kolacją wszystkich przybyłych drużyn z całego świata. Już następnego dnia Panie rozpoczęły zmagania na boiskach , które trwały do 07.11 i zakończyły się uroczystą galą pożegnalną.

Ostatecznie Patrycja wraz z drużyną zajęły 27 miejsce na 44 ekipy startujące , co według nich było dobrych występem , gdyż były pierwszy raz na tak dużej rangi zawodach i mogły się nauczyć czegoś nowego a przede wszystkim zdobyć nowe doświadczenie. Na pewno Panie zapamiętają ten wyjazd na bardzo długo.

 


[1]Petankagra w bule, gra w kule