W czwartek 3 listopada 2022 r. uczniowie klasy 4GL i klasy 4GM brali udział w wykładzie dotyczącym konsekwencji prawnych niewłaściwego zachowania w internecie. Wykład poprowadziła Pani Anna Kaczmarzyk – radca prawny i koordynator edukacji prawnej z ramienia Stowarzyszenia OPPEN Obywatel Prawo Pomoc Edukacja Nowatorstwo dla Powiatu Nyskiego. Stowarzyszenie to realizuje zadania z zakresu poradnictwa prawnego oraz edukacji prawnej, określone w ustawie z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej. W ramach edukacji prawnej Stowarzyszenie prowadzi kampanię edukacyjną „Masz prawo wiedzieć”. W jej ramach członkowie Stowarzyszenia docierają  do różnych grup społecznych   w promowaniu prawa i jego instytucji, w tym do nastoletnich mieszkańców powiatu.

To nie było pierwsze spotkanie z radcą prawnym, ponieważ Pani Anna Kaczmarzyk odwiedziła już naszą szkołę z wykładem na temat zawierania umów przez internet.