We wtorek (14.01.2020 r.) grupa 26 uczniów (klasy 1GL, 1GM, 1PM, 1PH) Zespołu Szkół Ekonomicznych w Nysie wraz z nauczycielkami: p. Anetą Małejki i p. Joanną Pydych uczestniczyła w międzyszkolnej wycieczce do Krakowa. Skorzystaliśmy z zaproszenia Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nysie. Celem naszego wyjazdu był spektakl „Balladyna” w Teatrze STU.

Jest to historia bezwzględnej walki o władzę, w której świat ludzki spotyka się ze światem nadprzyrodzonym. Słowacki  przywołuje   ludowe podania i legendy z ich moralnym przesłaniem  o nieuchronności kary Bożej za wszelkie popełnione w tym życiu zło.  Wyzwaniem dla współczesnych interpretatorów jest tytułowa bohaterka – silna kobieta wytrwale dążąca do realizacji swych zamierzeń, nawet za cenę zbrodni. W inscenizacji zabrzmiały utwory czołowych zespołów współczesnego nurtu muzyki folk – „Kapela ze Wsi Warszawa” i  „Żywiołak”.   

Informacje o spektaklu i foto pobrane ze strony: https://www.scenastu.pl/spektakle/balladyna

opracowała Joanna Pydych