Dnia 4 grudnia 2015 r. w Zespole Szkół Ekonomicznych w Nysie po raz dziewiąty już odbył się Międzyszkolny Konkurs Mistrz Mowy Polskiej. Biorą w nim udział uczniowie powiatu nyskiego. Organizatorkami w tym roku były panie Aneta Małejki, Joanna Pydych i Barbara Bielecka.

Do jury zaproszono:

          Panią Bożenę Węcką – Dyrektor Wyższej szkoły Teologiczno-Humanistycznej – Punktu Konsultacyjnego w Nysie

          Panią Joannę Kanin – Dyrektor Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej

w Nysie

          Pana Bartosza Bukałę – rzecznika prasowego PWSZ w Nysie, który zgodził się objąć funkcję przewodniczącego jury

Sponsorami nagród byli:

          Starostwo Powiatowe w Nysie

          w ramach wyróżnienia nagrodę ufundowały także uczelnie: PWSZ w Nysie oraz Wyższa szkoła Teologiczno-Humanistyczna – Punkt Konsultacyjny

w Nysie

A oto laureaci konkursu:

I miejsce – Aleksandra Pilch – Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie im. Emila Godlewskiego (opiekun – Grażyna Bojanowska)

II miejsce – Katarzyna Woźny – Diecezjalne Liceum Humanistyczne (opiekun – Lidia Rogowska)

III miejsce – Krzysztof Kołodziej – Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie im. Emila Godlewskiego (opiekun – Romana Wolańska-Pfeifer)

Wyróżnienie – Urszula Woźniak – Zespół Szkół Ogólnokształcących w Nysie (opiekun – Michalina Matuszczak)

Wyróżnienie – Daria Dziedzińska – Diecezjalne Liceum Humanistyczne (opiekun – Lidia Rogowska)

Wyróżnienie od pani Dyrektor Wyższej Szkoły Teologiczno-Humanistycznej – Punkt Konsultacyjny w Nysie Urszula Woźniak – Zespół Szkół Ogólnokształcących Carolinum   w Nysie (opiekun – Michalina Matuszczak)

Wyróżnienie od Pani Rektor PWSZ w Nysie – Weronika Murawska – Zespół Szkół Ekonomicznych (opiekun – Aneta Małejki)

Konkurs przebiegał w bardzo miłej atmosferze – było to możliwe dzięki wspaniałej pomocy pani Barbary Maroszek i jej uczennic. Przygotowały one piękne stoły

z poczęstunkiem dla przybyłych gości. Były to dziewczyny z klasy 4H1: Wioletta Ziółkowska  i Patrycja Fedorowska oraz z klasy 4H2: Marta Sobek i Wioletta Mróz,.

Niezwykle fachowo całość imprezy poprowadzili uczniowie klasy 3P2 – Marta Woś oraz 3M – Marcin Kolman, którzy wykazali się nie tylko nienaganną dykcją, ale także opanowaniem i zdrowym rozsądkiem w sytuacji stresowej, a także poczuciem humoru.

Bardzo ważnym punktem części artystycznej imprezy były występy Oli Kozłowskiej (kl. 3L) oraz Wiktorii Paciorek (kl. 4ET) przy akompaniamencie Michała Bednarczuka (kl. 3L).

Pierwszoklasistki – Kornelia Gawor i Wiktoria Ziółkowska (kl. 1P1) – nastrojowo wyrecytowały wiersze autorstwa Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego pt. Już kocham Cię tyle lat i Palcem planety obracasz, co niewątpliwie dodało całości imprezy poetyckiego nastroju. Gdyby nie Dwa paszkwile na Hermenegildę Kociubińską w wykonaniu Patrycji Kutyły (kl. 4L), uroczystość byłaby zbyt poważna. Patrycja swoją recytacją sprawiła, że każdy się uśmiechnął.

Należy pochwalić także uczennice klasy 3P2, które bardzo sprawie zajęły się przybyłymi gośćmi: Milenę Dziedzic oraz Olę Łozowicką.

Nasza absolwentka – Sandra Czarnecka była tak uprzejma, że zgodziła się poświęcić swój czas i być fotoreporterem na naszym konkursie.

Komisja Przedmiotów Humanistycznych przy ZSE w Nysie serdecznie dziękuje za zainteresowanie konkursem oraz okazaną pomoc. Oczywiście zapraszamy za rok!

opracowała

Aneta Małejki

 

 

2a

3a

4a

5a

6a

7a

9a

10a

11a