19 kwietnia 2023 r. w Krapkowicach odbył się kolejny finał II Opolskiej Ligi Zawodowców zawodzie technik logistyk. Zwycięzcą konkursu został uczeń Zespołu Szkół Ekonomicznych w Nysie: Szymon Wilgos – uczeń klasy 4. Pokonał tym samym pięciu finalistów reprezentujących Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących im. M. Kopernika w Oleśnie, z Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Kędzierzynie-Koźlu oraz Zespół Szkół Zawodowych im. Piastów Opolskich w Krapkowicach.

Przyszli technicy logistycy mieli 2 godziny na rozwiązanie zadania praktycznego, a w tym na przygotowani dokumentacji oraz odpowiednie ustawienie ładunku na palecie korzystając z makiet w skali 1:10. Rywalizacja była tak bardzo wyrównana, że o ostatecznym wyniku zadecydowały niewielkie różnice punktowe. A wszystko dlatego, że w finale walczyli najlepsi uczniowie z całego województwa opolskiego. Opiekunem najlepszego w województwie przyszłego logistyka są Panie Barbara Dolińska i Edyta Wiencek.

Organizatorem II Opolskiej Ligi Zawodowców jest Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji: Pracownię Kształcenia Zawodowego i Doradztwa Zawodowego RZPWE w Opolu pod kierownictwem Pana Ireneusza Podolaka.