ZSE w Nysie Szkołą Odkrywców Talentów


W roku szkolnym 2010/2011 nasza szkoła otrzymała zaszczytny tytuł Szkoły Odkrywców Talentów przyznany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Jest to bez wątpienia powód do dumy, tym bardziej, że tego typu wyróżnienie otrzymało dopiero dziewięć szkół w powiecie nyskim, a my jesteśmy pierwszą i jak na razie jedyną szkołą ponadgimnazjalną w tym gronie.

Tytuł przyznawany jest szkołom, które w istotny sposób przyczyniają się do odkrywania i wspierania zainteresowań oraz uzdolnień młodzieży. Szkołą Odkrywców Talentów może być jedynie ta placówka, w której systematyczną pracę z uzdolnionymi uczniami prowadzą co najmniej trzej nauczyciele, a efektem tej współpracy są konkretne osiągnięcia w obszarze prowadzonej działalności.

Nasza szkoła doceniona została za osiągnięcia i pracę Szkolnego Koła Recytatorsko- Teatralnego Verbum prowadzonego przez panią Barbarę Andrasz, Szkolnego Koła Hotelarskiegoprowadzonego przez panią Barbarę Maroszek oraz Szkolnego Koła PCK, którego opiekunem jest pani Małgorzata Ilich. Szczegółowe informacje o pracy kół i dokonaniach uczniów znajdują się na stronie: http://www.roktalentow.men.gov.pl/projekt-szkola-odkrywcow-talentow.

17 września 2011r. podczas obchodów 50-lecia Zespołu Szkół Ekonomicznych w Nysie odbyło się uroczyste odsłonięcie tablicy Szkoły Odkrywców Talentów. Tablicę z honorowym tytułem odsłonili: Starosta Nyski Pan Adam Fujarczuk, przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Opolu Pani Barbara Usarz oraz Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Nysie Pani Alicja Gajek

oprac. Małgorzata Ilich