Dnia 28 lutego 2019 r. gościliśmy po raz kolejny w naszej szkole TeatRegeneracja, który tworzą artyści z pokaźnym doświadczeniem w pracy scenicznej i warsztatowej, animatorzy oraz studenci wyższych szkół teatralnych. Spektakle przygotowane przez ten zespół  to nowa propozycja na edukacyjnej scenie Polski.

Uczniowie klas drugich: 2P1, 2P2, 2M, 2L oraz trzecich: 3H i 3ML obejrzeli  spektakl „Wyjście jest zawsze”. Jest to wzruszająca opowieść o nastolatku cierpiącym na depresję, która jest jedną

z poważniejszych chorób XXI wieku, a co więcej, jest powszechna wśród młodzieży. Uczniowie, oglądając poczynania głównego bohatera, mogą dostrzec możliwości pomocy i wyjścia z trudnej sytuacji oraz alternatywy dla zachowań ryzykownych. Spektakl wykorzystuje też wybrane fragmenty poezji polskiej.

Pomysł na niełatwą tematykę bardzo spodobał się naszym uczniom. Czekamy na kolejne spektakle…

 

opracowano na podstawie informacji zaczerpniętych ze strony organizatora

Joanna Pydych