W piątek 1 marca 2019 r. poczet sztandarowy w składzie: Laura Kantyka (klasa 1P), Elżbieta Kuźnik (klasa 1L) i Jakub Kulpa (klasa 1P) wraz z opiekunem SU panią Joanną Pydych wziął udział w uroczystych obchodach NARODOWEGO DNIA PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH.

O godz. 12.00  zebraliśmy się pod tablicą mjra Hieronima Dekutowskiego przy ul. Dąbrowskiego, gdzie nastąpiło symboliczne  zapalenie zniczy. Następnie odbył się przemarsz uczestników pod pomnik „Patriotom Polskim”. Tam odśpiewano hymn państwowy i złożono wieńce.

Po uroczystości pod pomnikiem udaliśmy się do Nyskiego Domu Kultury, gdzie obejrzeliśmy montaż słowno – muzyczny  „Powiedz mi cokolwiek…”  –  wspomnienie  Jerzego Kozarzewskiego  w oparciu o listy poety i żołnierza wyklętego w wykonaniu Anny Pawliszyn, Danuty Kobyłeckiej i Marka Kędzierskiego.

opracowała Joanna Pydych