W  dniach 19 -20 lutego  uczniowie klas II i III  w zawodzie technik logistyk uczestniczący w projekcie Opolskie szkolnictwo zawodowe dla rynku pracy, wzięli udział w wycieczce do Poznania.

Wyjazd zorganizowany został przez RCRE w Opolu oraz Biuro Podróży Almatur .W pierwszym dniu młodzież miała okazję zobaczyć „ od środka” firmę Amazon oraz Lotnisko Poznań- Ławica. Drugi dzień to wizyta w Skoda Auto Lab, gdzie uczniowie wzięli udział w szkoleniu z pierwszej pomocy- mogli również przetestować symulator dachowania i symulator zderzeń. W programie wyjazdu znalazła się również wizyta w fabryce Volkswagena Craftera we Wrześni, gdzie niesamowite na wszystkich zrobiła hala montażu samochodów. Dodatkową atrakcją było też miejsce zakwaterowania- hotel Sheraton z dostępem do strefy fitness i SPA.
Był również czas na spacer po urokliwym poznańskim rynku oraz degustację słynnych świętomarcińskich rogali.

Dziękujemy za pełną wrażeń wycieczkę panu Pawłowi Olendrowi  z RCRE Opole oraz panu Krzysztofowi Polakowi z Biura Podróży Almatur.

Opiekę na młodzieżą sprawowały: Stella Woźniak- kierownik szkolenia praktycznego i koordynator projektu oraz wicedyrektor Barbara Andrasz.

.