Dnia 13. 12. 2018 r. klasa 3P udała się do NDK, aby obejrzeć film Atlas Niepodległości. Jest to polski film dokumentalny w reżyserii Piotra Kucińskiego. Sam reżyser obecny był na spotkaniu i udzielał odpowiedzi na pytania, które zadawała młodzież.

„Atlas Niepodległości”  jest próbą opisania 11 lat z historii Polski, które zaważyły na tożsamości narodowej Polaków.

Akcja rozpoczyna się w roku 1908 wydaniem we Lwowie przez kartografa Eugeniusza Romera podręcznika szkolnego wraz z atlasem geograficznym, a kończy podpisaniem traktatu pokojowego w Wersalu w 1919 r.

Zanim zaczęła się projekcja filmu, słowo wstępne wygłosił Pan Andrzej Koziar – pracownik IPN Opole. Minutą ciszy uczciliśmy również ofiary stanu wojennego w Polsce, którego 37. rocznica  przypadła właśnie wczoraj.

opracowała Joanna Pydych