Przez żołądek do serca gościa, czyli hotelowe śniadanie

W dniu 5.04.2017 roku u hotelarzy odbyła się kolejna lekcja otwarta pt. „Planowanie śniadań w obsłudze gościa hotelowego”. Lekcja ta została zaplanowana i przeprowadzona przez Panią Barbarę Dudziak wraz z klasą 3H technik hotelarstwa. Zaproszono na nią Dyrekcję szkoły oraz nauczycieli przedmiotów zawodowych. Śniadania oglądały młodsze klasy hotelarskie, które w przyszłym roku będą przygotowywały podobne zajęcia.

Śniadanie w hotelach składa się z różnego menu i uzależnione jest to od przybywających gości. Różnorodność zestawów śniadaniowych jest uzależnione od regionów kraju i świata. Wynika to z przyzwyczajeń i preferencji mieszkańców danego regionu, dostępności i zasobności darów przyrody. Szerokie menu śniadaniowe to obowiązek każdego dobrego hotelu.

Mając powyższe na uwadze nasi uczniowie przygotowali prezentację stołów nawiązując do dań z kuchni hinduskiej, arabskiej, meksykańskiej i polskiej. Starając się dobrać menu, dekorację stołu oraz przebierając się tak aby przedstawić cechy charakterystyczne danej kuchni.

Na koniec prezentacji zaproszeni goście wraz z uczniami degustowali przygotowane potrawy.