XII Szkolny Konkurs Recytatorski

 recyt

5 października 2016 r. odbył się w Zespole Szkół Ekonomicznych, już po raz dwunasty, Szkolny Konkurs Recytatorski.

W tym roku poświęcony został poezji kobiecej, czyli pisanej przez kobiety i o nich.  Sześcioro recytatorów zaprezentowało się publiczności, którą była klasa 4H wraz z wychowawczynią  Barbarą Dudziak oraz jury w składzie: Aleksandra Kużdżał-Kuchta, Barbara Stupnicka i Barbara Bielecka.

Po wysłuchaniu prezentowanych przez uczniów utworów, jury zdecydowało, iż pierwsze miejsce zajęła Natalia Kubowicz z klasy 2P2, drugie Natalia Dyrda klasa 1P1, trzecie natomiast Kamila Kościuk z klasy 2P2.

Wszyscy recytatorzy wykazali się nie lada odwagą, gdyż każdy publiczny występ jej wymaga i tak naprawdę są zwycięzcami, bo przełamali tremę. Recytatorzy otrzymali dyplomy, zaś laureaci dodatkowo drobne upominki. Nie zapomną też o nich nauczyciele poloniści, którzy nagrodzą ocenami udział w konkursie.

Opracowała: Barbara Bielecka