W dniach 18 i 19 maja 2016 roku odbył się dwudniowy obóz szkoleniowo – sprawnościowy dla klas o specjalności policyjno – prawnej.  Pierwszego dnia młodzież uczestniczyła w zajęciach przeprowadzonych przez Studenckie Koło Naukowe Medycyny Ratunkowej „COR” działającego przy PWSZ w Nysie, pod opieką dr Ireneusza Barzieja. Podczas kilkugodzinnych warsztatów w nyskim Forcie Prusy studenci Ratownictwa Medycznego szkolili naszych uczniów  przekazując im  tajniki postępowania podczas  Pierwszej Pomocy Przedmedycznej.

        Przyszli policjanci, uczyli się poprawnie bandażować, reanimować, dowiadywali się, jak zachować się w przypadku NZK, BLS, co to jest „łańcuch przeżycia”, etc. Każdy z uczestników szkolenia musiał zaliczyć test wiadomości, podczas którego trzeba było wykazać się wiedzą i odpowiedzieć na dziesięć pytań testowych. 

       Na zakończenie warsztatów należało  wykazać się praktycznymi umiejętnościami podczas pokonywania toru przeszkód przygotowanego przez studentów. Dodatkową atrakcją dnia był wykład mgr Dariusza Bednarza –  policjanta Wydziału Dochodzeniowo Śledczego, obecnie pracownika PWSZ w Nysie.

      Drugiego dnia młodzież pojechała do Kępnicy, gdzie brała udział w zajęciach sprawnościowych: paintballu oraz turnieju piłki nożnej.   Nad sprawnym przeprowadzeniem obozu czuwali nauczyciele ZSE: Monika Chudzińska, Eliza Oszytko (wychowawca klasy), Anna Pasker, Przemysław Kaczmarczyk, Zenon Chudziński .

 Opracowała: Monika Chudzińska