Dnia 10 kwietnia 2016 r. w Nyskim Domu Kultury odbył się Wieczór Kultury Francuskiej, wydarzenie, które już na stałe wpisało się w kalendarz corocznie organizowanych imprez. Głównym organizatorem Wieczoru była Wyższa Szkoła Teologiczno-Humanistyczna w Podkowie Leśnej Punkt  Konsultacyjny w Nysie.

Wieczór Kultury Francuskiej był dziesiątym jubileuszowym wydarzeniem, poświęconym kolejnemu krajowi śródziemnomorskiemu.

Jednym z elementów wieczoru było rozstrzygnięcie konkursu wiedzy o Francji dla uczniów szkół średnich.

W tym roku po raz kolejny zostali zaproszeni do Konkursu nie tylko studenci WSTH, ale także właśnie uczniowie szkół średnich województwa opolskiego. W konkursie udział wzięło łącznie 1237 uczestników. Z tej ogólnej liczby uczestników zostało wyłonionych 10 finalistów, którzy zostali zaproszeni na galę. Patronat nad Konkursem objął dyrektor Instytutu Turystyki dr Amadeusz Citlak.

Spośród wszystkich studentów oraz uczniów biorących udział w konkursie wyłoniono najlepszą 3-kę.

Zwycięzcami konkursu wiedzy o Francji zostali:
1. Aleksandra Kaczmarek – (Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie);
2. Roksana Kubów (Zespół Szkół Ekonomicznych w Nysie);
3. Piotr Kaliński (Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie).

 

Laureatka I miejsca Pani Aleksandra Kaczmarek otrzymała nagrodę im. Rafała Leszczyńskiego ufundowaną przez Biuro Podróży „Podzamcze” – wycieczkę do Francji.

Pozostali laureaci otrzymali nagrody w postaci cyfrowych aparatów fotograficznych oraz albumy i przewodniki po Francji ufundowanych z budżetu województwa opolskiego oraz pamiątkowe dyplomy.

 

Info ze strony WSTH Nysa

 

zdj. ze strony WSTH Nysa