SPOTKANIE Z KOMBATANTEM

 

 W związku z Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych dnia 14 marca 2016 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z niezwykłym człowiekiem Panem rotmistrzem Bohdanem Bełtowskim.

W czasie II wojny światowej był harcerzem Szarych Szeregów, żołnierzem Armii Krajowej oraz uczestnikiem Powstania Warszawskiego. Odwiedził naszą szkołę po raz kolejny – tym bardziej było nam miło gościć Go w naszych murach.

Pan Bohdan opowiedział młodzieży wiele ciekawych historii z własnego życia, nie tylko tych z czasów wojny,  popierając je ogromną wiedzą historyczną. Ujął słuchaczy swobodą bycia oraz życzliwością – co z pewnością ułatwiło przyswojenie niełatwych treści, zawsze podkreślając, że najważniejszą sprawą w życiu jest dbanie o wolność własnej ojczyzny.

 

Opracowała

A.   Małejki