10 grudnia br. w naszej szkole odbyło się już drugie spotkanie z panią Kornelią Lacel – Radcą Prawnym z Okręgowej Izby Radców Prawnych w Opolu, zorganizowane przez Stefanię Kamińską.

  W spotkaniu, które trwało 3 godziny lekcyjne,  uczestniczyły klasy: 2M, 3M, 2P1, 2P2, 3P1 i 3P2.

Tematyka spotkań dotyczyła ochrony danych osobowych i wizerunku w sieci, a także zasad korzystania z pomocy prawnej po nowelizacji przepisów. Uczniowie mieli sporo pytań, m.in. dotyczących zasad wymierzania mandatów, zamieszczania zdjęć i opinii w sieci, odpowiedzialności za popełnione wykroczenia. Z całą pewnością zabrakło czasu na omówienie wszystkich wątpliwości dotyczących przestrzegania prawa, ale kolejne spotkanie zostało już zaplanowane na przyszły rok w ramach kolejnych obchodów Europejskiego Dnia Prawnika.

S. Kamińska